CONCURS ERASMUS+ 2016

VĂ INVITĂM SĂ PARTICIPAȚI LA CONCURSUL NOSTRU.

Diversitatea metodelor de învățământ– modelarea video și schemele de imagini-

    PENTRU DETALII VĂ RECOMANDĂM:

Prezentare_lansare_concurs

             DACĂ V-AM CONVINS, VĂ RUGĂM CITIȚI:

REGULAMENT – CONCURS MODELARE VIDEO ȘI SCHEME IMAGINI

        PENTRU PARTICIPARE, DESCĂRCAȚI, COMPLETAȚI ȘI TRIMITEȚI:

FISA ÎNSCRIERE+ACORD PARTENERIAT

 poza2poza1

 

 

 

MODELE SCHEME DE IMAGINI

PENTRU MODELE DE FILMĂRI VĂ RUGĂ SĂ ACCESAȚI PAGINA DE YOUTUBE A PROIECTULUI DE AICI.

EXEMPLE VIDEOMODELING

Filling a washingmaschine – videovomodilng scenario.MP4

Washing hands – vidomodeling scenario.MP4
planting a flower videomodeling scenario.MOD

academic skills videomodeling scenario.3gp

Play skills – videomodeling scenario.MTS

Folding towels – videomodeling scenario.MP4

Making a sandwich – videomodeling scenario.MOV

EXEMPLE ACTIVITATI CU ELEVII

 

Making a sandwich – videoproof.mp4

planting a flower – videoproof.MOD

academic skills – videoproof.3gp

 

 

 

                   FESTIVITATEA DE PREMIERE DIN DATA DE 3 IUNIE 2016

  • FESTIVITATEA DE PREMIERE

Au fost înscrise în concurs 19 SCENARII VIDEO, cărora s-au acordat 2 premii I pentru 2 participanți, 6 premii al II-lea pentru 2 participanți, 3 premii al III-lea pentru 3 echipe,

premiul de originalitate și 8 diplome de participare, după cum urmează :

 

Nr. crt. Participanți Școala / Centru Punctaj acordat Premiul acordat
 

1.

 

Mereuță Ramona Mirela

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

25p.

 

PREMIUL I

 

 

2.

 

Huțan Nadia

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

25p.  

PREMIUL I

 

3.

 

Velici Cristina Ramona

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.8 p

24.8 p

24.8 p

 

 

Premiul al II-lea

 

( 3 DIPLOME de premiul al II-LEA pentru cele 3 scenarii:

1-      Modelare video Câine din hârtie

2-      Modelare video Pisică din hârtie

3-      Modelare video Cățeluș din hârtie)

 

 

3.

 

Enăsescu Gabriela

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.8 p

24.8 p

24.8 p

 

 

PREMIUL AL II-LEA

( 3 DIPLOME de premiul al II-LEA pentru cele 3 scenarii:

1-         Modelare video Exerciții pentru formarea reflexului de așezare corectă a piciorului pe sol

2-         Modelare video Exerciții pt corectarea atitudinilor vicioase

3-         Modelare video Exerciții pt combaterea contracturii musculare a piciorului

 

 

4.

 

Enăsescu Gabriela

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.5 p

 

PREMIUL AL III-LEA

 

Diplomă pentru scenariul video Exerciții pentru combaterea retracturilor și contracturilor

 

5.

 

Ciortuz Lidia

Mladin Ionuț

Neag Patricia Cornelia

 

C.R.A.E. „Speranța ”

C.R.A.E. „Speranța ”

Liceul Teoretic Special „Iris” Timișoara

 

24.5 p

 

PREMIUL AL III-LEA

Diplomă pentru scenariul video Bluziță și pantalonul

 

6.

 

Medrea Raluca

Miron Alina

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.5 p

 

PREMIUL AL III-LEA

Diplomă pentru scenariul video Lotto

 

6.

 

Medrea Raluca

Miron Alina

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24 p

 

Diplomă de participare

Pentru scenariul video Lego

 

7.

 

Stampar Maria

Popa Gabriela

Bălângean Laura

 

C.Ș.E.I. „C. Pufan” Timișoara

 

23.5 p

 

Diplomă de participare

(pentru scenariul video Clasificarea pe culori )

 

 

8.

 

Rusu Oana

Cuceu Amelia

 

C.R.A.E. „Speranța” Timișoara

 

 

 

23 p

 

DIPLOMA DE ORIGINALITATE

Diplomă de participare

( pentru scenariul video OU ȘNURUIT)

 

6.

 

Rusu Oana

Cuceu Amelia

 

C.R.A.E. „Speranța” Timișoara

 

 

23 p

 

Diplomă de participare

( pentru scenariul video ARICI DIN PLASTILINĂ)

 

9.

 

Cimponeru Rodica

Ionescu Andrada

Vidoni Cristian

 

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

23 p

 

Diplomă de participare

 

10.

 

Poza Ana Giulia

Crîșnic Bianca Maria

Vărzaru Loredana

 

Liceul Tehnologic Special „Gh. Atanasiu” Timișoara

 

22.5 p

 

Diplomă de participare

( pentru scenariul video VULCAN)

 

11.

 

Poza Ana Giulia

Crîșnic Bianca Maria

Vărzaru Loredana

 

Liceul Tehnologic Special „Gh. Atanasiu” Timișoara

 

21.5 p

 

Diplomă de participare

( pentru scenariul video CULORI ÎN LAPTE)

 

12.

 

Petre Mirela- Diana

Bisa Rodica

 

Grădinița P.P. nr. 2

Lugoj

 

12.5 p

 

 

Diplomă de participare

 

 

 

 

Au fost înscrise în concurs 10 SCHEME DE IMAGINI, cărora s-au acordat premiul I, premiul al II-lea, premiul al III-lea, premiul de originalitate și 7 diplome de participare, după cum urmează :

 

Nr. crt. Participanți Școala / Centru Punctaj acordat Premiul acordat
 

1.

 

Codrean Mariana

Gâtea Simona Flavia

Bancu Alina Cristina

 

C.Ș.E.I. „D. Ciumăgeanu” Timișoara

 

25 p.

 

PREMIUL I

PREMIUL DE ORIGINALITATE

 

2.

 

Velici Cristina Ramona

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.8 p

 

PREMIUL AL II- LEA

 

3.

 

Arhire Marieana

David Patricia

Popescu Diana Aura

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

24.5 p

 

PREMIUL AL III-LEA

 

4.

 

Anghel Teodora Maria

 

Liceul Teoretic Special „Iris ”Timișoara

 

23.5 p

 

Diplomă de participare

 

5.

 

Calea Irina – Lavinia

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

22 p

 

Diplomă de participare

 

6.

 

Cimponeru Rodica

Ionescu Andrada

Vidoni Cristian

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

21.5 p

 

Diplomă de participare

 

7.

 

Fanu Simona

 

Lelescu Monica

 

Grădinița P.P. nr. 2 Lugoj

Grădinița P.P. nr. 1 Lugoj

 

21 p

 

Diplomă de participare

 

8.

 

Popescu Anka Claudia

Dulcă Simedria Camelia

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj  

20 p

 

Diplomă de participare

(  schema de imagini NR. 1)

 

9.

 

Popescu Anka Claudia

Dulcă Simedria Camelia

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

 

 

18 p.

 

Diplomă de participare

 

( pentru schema de imagini nr. 2)

 

10.

 

Rusu Luminița

Popescu Claudia

 

C.Ș.E.I. „Al.Roșca” Lugoj

 

17 p.

 

Diplomă de participare

 

FELICITĂRI TUTUROR  PARTICIPANȚILOR!